Prof. Dr. Cafer TOPALOĞLU

  • ct@sehiregitimleri.com
  • Muğla

Prof. Dr. Cafer TOPALOĞLU

Turizm Fakültesi Dekanı

Turizm Uzmanıdır. Turizm Eğitimi ve Turizm İşletmeciliği üzerine çalışmaktadır. Güçlü saha bilgi ve hakimiyetine sahiptir.

0 Courses
NAN Rating

Personal Summary

Prof. Dr. Cafer TOPALOĞLU, 1992 yılında Muğla Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nden, 1996 yılında Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Fakültesi Turizm Eğitimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını 2000 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm Eğitimi Anabilim Dalında tamamlamıştır. Doktora eğitimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İşletmeciliği Anabilim Dalında 2004 yılında tamamlamıştır.

Turizm sektöründe çeşitli alanlarda yaptığı görevlerden sonra 1996 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak başladığı kamu görevine, 1998 yılında Anakara Üniversitesi Çankırı Meslek Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak devam etmiştir. Daha sonra sırasıyla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (önceki ismi Muğla Üniversitesi) Fethiye Meslek Yüksekokulu, Muğla Meslek Yüksekokulu ve Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 2002 Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 2004 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulunda yardımcı doçentlik kadrosuna atanmış olan Prof. Dr. Cafer TOPALOĞLU 2012 yılında doçent 2019 yılında profesör unvanını almıştır.

2006-2008 ve 2010-2014 yılları arasında Yüksekokul Müdür Yardımcılığı, Yüksekokul Kurulu Üyeliği, Yüksekokul Yönetim Kurulu Üyeliği; 2015-2018 yılları arasında da Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Kurulu Üyeliği ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliği, Farabi ve Erasmus Koordinatörlüğü, Dergi Editörlüğü gibi çeşitli akademik ve idari görevlerde bulunan Prof. Dr. Cafer TOPALOĞLU,13 Ağustos 2018 -2020 tarihleri arasında Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

2020 yılı itibariyle, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Turizm Fakültesi Dekanlığı görevine atanmıştır.

Prof. Dr. Cafer TOPALOĞLU, 2’si doktora 10’u adet yüksek lisans olmak üzere 12 lisansüstü tezi yönetmiş olup 3 ayrı projede proje ekibi üyesi ve proje danışmanı olarak görev almıştır. 3‘ü SSCI da taranan dergilerde olmak üzere uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış 35 makalesi, uluslararası ve ulusal kongre, seminer ve sempozyumlarda sunulmuş 42 bildirisi, 1’i uluslararası olmak üzere yayınlanmış 2 kitabı ve 2’si uluslararası olmak üzere 9 kitap bölümü bulunmaktadır.

Taught Courses