Prof. Dr. Gülgün ERDOĞAN TOSUN

  • gt@sehiregitimleri.com
  • İzmir

Prof. Dr. Gülgün ERDOĞAN TOSUN

Öğretim Üyesi

Stratejik planlama, saha araştırması, yönetim ve organizasyon alanlarında uzmanlaşmıştır. Örgütlenmeler üzerine çalışmaktadır.

0 Courses
NAN Rating

Personal Summary

1966 yılında Aydın’da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1988 yılında mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Ege Üniversitesi’nde Kitle İletişimi Anabilim dalında 1992 yılında tamamladı. Doktora derecesini ise, Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında “Demokratikleşme Sürecinde Devlet-Sivil Toplum İlişkisi ve Türkiye Örneği” başlıklı tez çalışmasıyla aldı. 2003 yılında Siyasal Hayat ve Kurumlar Dalında Doçent, 2009 yılında ise profesör unvanını almış olup, halen Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Profesör kadrosunda görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Tosun’un, sivil toplum örgütleri, sivil toplum-devlet ilişkisi, siyasal partiler ve oy verme davranışı, siyasal iletişim ve gazetecilik konularında ulusal ve uluslararası düzeyde yayınlanmış çalışmaları olup, Stratejik planlama, saha araştırması, yönetim ve organizasyon alanlarında uzmanlaşmıştır. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, İletişim Danışmanlığı, İzmir Kent Konseyi Genel Sekreterliği ve Engelsiz İzmir Proje Yöneticiliği görevlerini sürdürmüştür. Prof. Tosun, İzmir Büyükşehir Belediye’sinin stratejik planlaması, Torbalı Belediyesi’nin kurumsallaşması projeleri başta olmak üzere birçok projenin mimarıdır.

Prof. Dr. Torun evli ve bir çocuk annesidir.

.

Taught Courses